מילכוד

מילכוד היא בעיה שנפוץ שאנשים יגיעו איתה לקליניקה.
מה שמעניין לגבי מילכוד זה שאנשים לפעמים לא יודעים להגדיר לעצמם שהם במילכוד. הם מרגישים כובד, מרגישים תקיעות. בשפה פשוטה אנשים יתלוננו על זה שיש להם ״אבן שיושבת על הראש״ וזה התפקיד שלנו כמובילים בקליניקה לדייק ולהבין שאנחנו נמצאים בסיטואציה של מילכוד.
אם כך, מכיון שאדם לא יגיד ״ אני במילכוד״ אלא יבטא קושי להתנהל זה התקפיד שלי קודם כל לזהות שיש מילכוד, ואח״כ לשקף אותו לאדם.
מה זה אומר לשקף?
זה אולי יישמע לכם פשטני אבל כשאני מסוגלת להגדיר ״מצד אחד יש אופציה כזאת שהיא לא טובה בשבילי״ ומצד שני יש אופציה אחרת שהיא לא טובה בשבילי״ ויש לי 2 אופציות רעות ולכן כל כך קש הלי עכשיו, רק ההבנה והסדר הזה מייצרים הרבה שקט.
בכלל,בהירות היא אחד המפתחות המשמעותיים לריפוי ושלווה. אפילו עוד לפני שפתרנו בעיה, רק בשלב שבו מגדירים את הבעיה כמו שצריך נותנים לה שם, מבהירים לעצמנו ממה בדיוק אנחנו סובלים, רק בזה עשינו דרך משמעותית להקלה.
אחרי שזיהינו את המילכוד, ודייקנו את הבעיה הגיע שלב היציאה ממנו.
אנשים נוטים לחשוב שיציאה ממילכוד היא לנסות לבחור באופציה שהיא הרע במיעוטו. כלומר, כשהם מנסים לצאת מהמילכוד הם מתלבטים איזה רע לאפשר בחיים שלהם.
אבל התמודדות טובה עם מילכוד תהיה לייצר אופציה נוספת שכרגע לא קיימת.
הנחת היסוד ביציאה ממילכוד היא שתמיד יש עוד אפשרויות.
יכול להיות שכרגע אנ לא רואה את האפשרות, היא לא במודעות שלי או שאולי עוד לא יצרתי אותה, אבל כשאני זוכרת שתמיד יש עוד אפשרות אני יוצאת לחפש אותה. אולי להתייעץ עם מישהו, אולי לבדוק בתוך עצמי. יש לא מעט דרכים למצוא את האופציות הנוספות אבל מה שחשוב זה לזכור שיש אופתיה כזאת ולהשקיע את האנרגיה בלמצוא אותה במקום בלנסות לבחור את הרע במיעוטו.

למרות שאני יכולה לדבר על מילכוד שעות, ציךמתי סרטו מרוכז של 4 וקצת דקות עם דברים מרכזיים לגבי מילכוד. אני מקווה שהתוכן יהיה לכם מועיל ואם כן, כמו תמיד, אני אשמח אם תשתפו אותי.
אם מתעוררות לכם שאלות, אני אשמח אם תשאלו אותי וכמובן, אם יש מישהו שאתם חושבים שזה יכול להועיל לו, אנ אשמח אם תשתפו.

אהבתם? שתפו!

פייסבוק
לינקדאין
דוא"ל
וואטסאפ

הצטרפו לניוזלטר!

אני מעלה המון תכנים חדשים כל הזמן,
מוזמנים להצטרף לניוזלטר שלי ולהשאר מעודנים תמיד!

אולי גם אלו יעניינו אותך...

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

מילכוד

דילוג לתוכן